time

Çalışma Saatleri 09:00 - 18:00

phone

Telefon +90 242 316 16 63

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonu yapmaya karar verdiğinizde, seçenekleriniz hakkında maksimum bilgi almak için kendi araştırmanıza başlarsınız. Bu iyi bir fikir çünkü sizin için en uygun yöntemi bulmak için saç ekimi cerrahınızla ayrıntılı bir tartışma yapabilirsiniz. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) ve FUT (Foliküler Ünite Transplantasyonu) hakkında çok fazla bilgi bulmuş ve aniden DHI (Doğrudan Saç Ekimi) ile karşılaşmış olabilirsiniz. DHI saç ekimi yöntemi saç ekimi alanındaki son gelişmelerden biridir.

DHI Saç Ekimi Nedir?

İlk olarak, DHI'yi daha iyi anlamak için FUT ve FUE arasındaki farkı bilmeniz gerekir. FUT yönteminde saç derisine sahip bir doku şeridi kafa derisinin arkasından çıkarılır ve donör bölgesine implante edilir. İnsizyon FUE saç ekimi yönteminde kullanılmaz, bunun yerine folikül ünitelerini çıkarmak için bir zımba kullanılır ve ekstrakte edilen foliküller daha sonra alıcı alanlara implante edilir.

DHI saç ekimi bir FUE saç ekimi yöntemidir ve ana fark saçın nasıl implante edileceğidir. FUE saç ekiminde saç ekimi cerrahı tüm saç derisine kesi yapar ve bu kesilere folikül üniteleri yerleştirilir. Ek olarak, DHI saç ekimi yöntemi herhangi bir kesi gerektirmez ve kafa derisine her implantasyon sırasında patentli bir araç kullanılır. Alternatif olarak, robotik saç ekim sistemi uygulanabilir. Bu sistem her saç folikülü için gerekli derinliği ve açıyı ölçer, bu yüzden robotik foliküler ünite ekstraksiyonu olarak da bilinir.

DHI Tekniği ve FUE Saç Ekimi

DHI, implante edilen folikülün açısını, derinliğini ve yönünü tam olarak kontrol etmek için özel bir cihaz kullanır. Bu tamamen doğal bir saç çizgisi ve doğal bir görünüm ile sonuçlanır.

Ekstrakte edilmiş greftler DHI tekniğinde doğrudan donör bölgesine implante edilirken, FUE tekniğinde ekstrakte edilmiş greftler özel bir çözeltiye yerleştirilir, alıcı alanına bir kanal açılır ve ekstrakte edilmiş greftler bu kanallara implante edilir. DHI'de ek olarak kanal açma aşaması yoktur.

İmplantasyon, kanallar açılmadan özel bir İmplanter ile gerçekleştirildiğinden, DHI'de kanama olmaz.
DHI'da kabuklanma, çukurlaşma veya postülasyon yoktur.
Tek bir DHI oturumunda maksimum greft sayısı yaklaşık 4.000 - 4.500 greft olabilir, FUE'de sayı 6.000 greft olabilir. 

DHI tekniğindeki özel İmplanter ile bir açı ve yön ayarlamak daha kolay ve daha başarılıdır.

DHI yönteminde traş olmanıza gerek yoktur, sadece donör alanı çıkarılır. FUE yönteminde tüm kafa derisi ameliyattan önce tıraş edilmelidir.

DHI tedavisi gören bir hasta düzenli rutinine devam edebilir ve FUE Saç Ekimi tedavisi gören bir hastadan daha hızlı iyileşebilir.

DHI Saç Ekiminin Avantajları

DHI aracı saç dokusunun iyi yerleştirilmesini sağlar, bu nedenle düşük yara izi riski vardır.
DHI saç ekimi işlemi herhangi bir kesi gerektirmez.
DHI cihazı implante edilen kıl foliküllerinin derinliğini, açısını ve yönünü kontrol eder.
DHI saç ekimi, düşük komplikasyon riski ile güvenli bir işlemdir.

DHI Saç Ekimi İçin İyi Bir Aday Mıyım?
DHI saç ekimi, ciddi saç dökülmesi olanlar için idealdir. 5 yıldır erkek tipi saç dökülmesi yaşayanlar DHI saç ekiminden faydalanmak için uygun adaylardır. 

E-Bülten